شما لایق سلامتی هستید… 😉👌

خواص جینسینگ برسلامت و تقویت پوست و مو

مارس 8, 2021 0 نظر

خواص جینسینگ برسلامت و تقویت پوست و مو جينسينگ گياه داروئي معطر و پايا متعلق به جـنس (عشـقه) اسـت و در طـب سـنتي خاصـيت دارويـي گيـاه جينســينگ مربــوط بــه ريشــه آن اســت.

تاکنون بيش از ۲۰۰ ماده موثر از جينسنگ استخراج شده که از بين آنها مي توان به جينسنــوزيدها، پلي استيلن ها، آلکالوئيدها، پلي ساکاريدها، اليگوساکاريدها، اليگوپپتيدها، فلاونوييدها، ليپيدها، ويتامين ها و املاح اشاره نمود.

ريشه اين گياه حاوي ساپونين هاي تـري ترپنـي، روغـن هـاي ضـروري، تركيبـات تركيبـات فنـولي مـي باشـد. گيـاه جينسـينگ بـه عنـوان آداپتـوژن محسـوب مـي شـود آداپتــوژن بــه معنــي فــرآورده گيــاهي بــا خــواص آنتي اكسيداني است كه افزاينده مقاومت بدن در برابر عوامـل اسـترسزا، ترومـا، اضـطراب، ضـعف و خسـتگي مـي باشـد. جینسنگ حاوی مقادیر بالای آنتی اکسیدان هاست که به کاهش رادیکال های آزاد بدن کمک کرده و با رفع چین و چروک باعث جوان سازی پوست صورت می شود.

برخی مطالعات نشان داده که استفاده از جینسینگ لکه های تیره پوستی را از بین برده و پوست را شفاف تر و درخشان تر می کند.

جینسینگ باعث بهبود گردش خون در پوست صورت شده و به همین دلیل برای درمان آکنه و جوش صورت استفاده می شود. از سویی جذب اکسیژن توسط خون را بهبود بخشیده و با تقویت فولیکول ها از ریزش مو جلوگیری می کند.

همچنـين بـه عنـوان يـك محـرك روحـي و تونيـك اسـتفاده مي شود عصاره اين گياه همچنـين بـر سيسـتم عصـبي مركزي اثر داشته بيشتر بررسي هاي انجام شده بر خاصيت ضدالتهابـــي جينسنگ می باشد.

پشتیبان تندرستی

15سال کارشناس سلامت وتنذرستی آموزش وپرورش معرفی وپیشنهاد دهنده محصولات سلامت محور

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


 

Call Now Button