شما لایق سلامتی هستید… 😉👌

اهمیت نحوه رشد و پرورش گانودرما

مارس 8, 2021 0 نظر

قارچ گانودرما لوسیدوم دارای اندازه‌ای بزرگ و با رنگ قهوه‌ای تیره براق و بافت چوبی است.

مشکلاتی از قبیل کیفیت پایین محصولات گانودرما وجود دارد و دلایل مختلفی بر کیفیت محصول نهایی تاثیر می‌گذارد بنابراین براي تولید محصولات با کیفیت، استاندارد و مطمئن، استفاده از پروتکل‌های علمی، تجهیز آزمايشگاه‌های پیشرفته و فنون كشاورزي مدرن، در مراحل مختلف کاشت، برداشت و فرآوری مورد توجه است.

بطورکلي، رشد گانودرما به چند روش انجام مي شود. عناصر فعال و موثر گانودرما لوسیدوم و ایمن بودن مصرف آن بر اساس نوع روش هاي کشت آن بسیار متفاوت است.

گانودرمایی که بطور طبيعي در طبيعترشد مي کند گانودرماي وحشي ناميده مي شود. اگر کسي بتواند بصورت تصادفي اين گياه طبيعي را پيدا کند بدليل بالا بودن سن گياه قدرت تاثيرگذاري آن بر سلامت انسان اندک است.

بعلاوه، اگر چوب درخت سمي باشد ممکن است قارچ گانودرماي وحشي، هم سمي شود. در روش دیگر به نام کشت مخزني که يک تکنيک مقرون به صرفه است قارچ روي مخزن هاي چوبي به همراه مواد شيميايي رشد مي کنند و به همین دلیل باعث دغدغه و نگراني مشتريان ميگردد.

اما در روش کشت با تنه درخت، قارچهایی با کیفیت رشد یافته و قیمت بالاتری را به خود اختصاص میدهند. در حقیقت عناصر فعال و موثر گانودرما در این نوع روش کشت نسبت به سایر روش ها بیشتر است.

نکته بسیار مهم رشد برخی گونه های سمی در کنار و حتی بر روی قارچ گانودرما است که جلوگیری از رویش آنها اجتناب ناپذیر است.

در خارج از کشور جهت استحصال و جداسازی این قارچ از گونه های سمی و خودروی دیگر روش ها و آزمایشات علمی ابداع گردیده اما در ایران دیده شده است که بدون استحصال و جداسازی این قارچ از گونه های سمی و خودروی دیگر اقدام به آسیاب و عرضه آن می کنند در نتیجه پودر حاصله میتواند اثرات مخربی هم داشته باشد.

لذا تهیه آن از مراکز معتبر و زیر نظر کارشناسان و متخصصان شناسایی و فرآوری این گونه بسیار با اهمیت است. علاوه بر این خود گانودرما سفت و سخت است و بدن انسان نميتواند به راحتي آن را هضم کند. به همين خاطر بايد براي استخراج عصاره آن از يک تکنيک مناسب استفاده کرد. لازم به ذکر است استحصال پودر و عصاره قارچ گانودرما به چندین مرحله فرآوری پیشرفته نیاز دارد که در حال حاضر در کشور ما امکان آن وجود ندارد.

نمایش ویدیو در آپارات

پشتیبان تندرستی

15سال کارشناس سلامت وتنذرستی آموزش وپرورش معرفی وپیشنهاد دهنده محصولات سلامت محور

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


 

Call Now Button